miercuri, 27 februarie 2008

Dinamo a fost eliminata din Cupa Romaniei

Ieri a avut loc una dintre cele mai mari surprize ale Cupei Romaniei la fotbal din acest sezon. Formatia Dinamo Bucuresti a fost invinsa cu scorul de 1-0 de echipa Dacia Mioveni. Este adevarat, bucurestenii au evoluat in zece oameni inca din minutul 5 al intalnirii, iar Dacia Mioveni a beneficiat de un penalty in minutul 55, din care a si reusit singurul gol al partidei. Insa "alb-rosii" au ratat cateva ocazii rarisime, nereusind sa se impuna in fata unei echipe cvasi-anonime. Astfel, acum, Dinamo trebuie sa se lupte serios pentru obtinerea unui loc cat mai bun pentru prinderea unei cupe europene in sezonul viitor.